Wymiana silikonu w oknie Warszawa, Wołomin, Legionowo, Ząbki

Wymiana silikonu w oknach często wykonywana przez nas usługa na terenie Warszawy, Wołomina, Legionowa czy Ząbek.

Silikon jest doskonałym materiałem do prac domowych ze względu na jego wodoszczelność, wytrzymałość i elastyczność. Jednakże, jego wyjątkowa przyczepność sprawia, że usunięcie pozostałości po czynnościach wykończeniowych, budowlanych czy konstrukcyjnych może być trudne. Istnieje kilka sposobów na to, aby skutecznie usunąć silikon, który pozostawił nieestetyczne ślady. Zazwyczaj wystarczy zastosować odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, takie jak środki do czyszczenia powierzchni porowatych, dostępne w sklepach, aby usunąć silikon. Innym sposobem jest użycie alkoholu izopropylowego, gazu propan-butan lub acetonu. Staraj się jednak unikać ostrych narzędzi, takich jak skrobaczki lub noże, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię.

Usuwanie starego silikonu przed nałożeniem nowego

Usuwanie silikonu z powierzchni może być trudne, dlatego najlepiej jest wykorzystać specjalne narzędzia i produkty do usuwania starych warstw z uszczelniaczy. Ostre nożyczki mogą być skuteczne, lecz trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie porysować powierzchni. Innym sposobem jest użycie zmywacza do paznokci, który należy nanieść na masę uszczelniającą i odczekać kilka minut. Skuteczniejsze jednak będą preparaty, które są dostępne w sklepach budowlanych, do usuwania resztek silikonu.

Wymiana silikonu w oknie Warszawa, Wołomin, Legionowo, Ząbki
Wymiana silikonu w oknie Warszawa
Wymiana silikonu w oknie Wołomin, Legionowo, Ząbki

Wymianę silikonu w oknach najczęściej wykonujemy w takich miastach jak: Warszawa, Wołomin, Ząbki, Kobyłka, Zielonka, Legionowo, Marki, Wyszków, Radzymin.